Protestactie tegen snelwegplannen
UTRECHT (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag een menselijk lint tussen de bebouwde kom van Bunnik en Landgoed Rhijnauwen gevormd. Ze protesteerden daarmee tegen de plannen voor een mogelijke verbindingsweg tussen de snelwegen A12 en A28, dwars door het landschap.
Rob Zakee is lid van het actie-comité Bunnik en initiatief-nemer van de actie. "Jong, oud, natuurliefhebber en autobezitter waren verzameld. Dit gebied leeft en dat was te zien aan de opkomst", aldus Zakee.
Op de weilanden waar het tracé zou moeten komen, stonden bijna 500 basisschoolkinderen uit Bunnik. Eefje (9) kwam samen met haar moeder demonstreren. Zij speelt zelf vaak in de bossen, maar het is niet alleen eigen-belang waarom ze meedeed aan de actie. "Het is toch zielig voor de bomen als hier auto's komen rijden. Bovendien krijgen de vogels ook last van al het geluid."
Door het vormen van het menselijk lint wilden de actievoerders laten zien dat de geplande weg een litteken zal veroorzaken in het landschap. De demonstranten zeggen het onbegrijpelijk te vinden dat een natuurgebied dat jaarlijks meer dan een miljoen bezoekers trekt, doorkruist zal gaan worden door een weg.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van maandag 19 januari 2009
Reformatorisch Dagblad | 16 Pagina's

Bekijk de hele uitgave van maandag 19 januari 2009
Reformatorisch Dagblad | 16 Pagina's