"Meer koopzondagen in Lisse"
VVD en D66 stellen verruiming voor van zes naar twaalf dagen
LISSE - De fracties van de VVD en D66 in de gemeente Lisse stellen voor het aantal jaarlijkse koopzondagen uit te breiden van zes naar twaalf.
Dat melden zij in een voorstel dat volgende week donderdag in de raad zal worden besproken.
De landelijke Winkeltijdenwet staat de gemeenteraad toe twaalf koopzondagen per jaar vast te stellen. Tot nu toe kent Lisse zes koopzondagen. Twee daarvan mogen uitsluitend worden gebruikt voor de verkoop van auto's.
De fracties, samen goed voor zes van de negentien zetels, zijn van mening dat het aantal koopzondagen moet worden uitgebreid naar twaalf. Omdat de winkels in omliggende gemeenten ook op meer zondagen open mogen, staat de centrumfunctie van Lisse in de regio onder druk, aldus de twee partijen. Volgens hen kan zondagswinkelen goed worden gecombineerd met bezoeken aan de Keukenhof.
De gemeente heeft sinds vorige maand een zogenaamde citymanager die Lisse aantrekkelijker moet maken als vestigingsplaats voor ondernemers. Ook moet hij Lisse als het koopcentrum van de Bollenstreek promoten. Met zes koopzondagen wordt de citymanager volgens de fracties beperkt in zijn handelen.
"Het voorstel hing al een tijdje in de lucht", aldus SGP-fractievoorzitter M. L. Nieuwenhuis. Hij vindt het jammer dat de twee partijen een pleidooi voeren voor meer mogelijkheden om op zondag te winkelen. Volgens hem is er sprake van "ontheiliging van de zondag. Daarom is het triest dat zelfs een traditionele gemeente als Lisse mee moet in de vaart der volkeren."
Behalve het handhaven van de zondagsrust is de sociale functie van de zondag voor Nieuwenhuis van groot belang. "Door het aantal koopzondagen te verruimen worden mensen gedwongen uit hun familiekring te treden. Ondernemers zijn verplicht vanwege hun concurrentiepositie de deuren van hun winkels te openen."
Nieuwenhuis vreest dat het voorstel van VVD en D66 een meerderheid in de gemeenteraad zal krijgen. Volgens hem zal het standpunt van de partij Nieuw Lisse en de PvdA doorslaggevend zijn.
Verruiming
- VVD en D66 Lisse pleiten voor verdubbeling van het aantal koopzondagen.
- De partijen willen versterking van de centrumfunctie in de Bollenstreek.
- SGP'er Nieuwenhuis vreest dat extra koopzondagen er komen.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 14 april 2009
Reformatorisch Dagblad | 16 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 14 april 2009
Reformatorisch Dagblad | 16 Pagina's