Drie broers Van Leeuwen werden opticien
,,Als opticien ben je specialist in het optische gedeelte van het oog. Je verricht oogmeting, corrigeert, meet de oogdruk op en doet het nodige onderzoek aan de ogen. Kom je daarbij afwijkingen tegen die niet binnen een bepaalde grens vallen, zoals een verhoogde oogdruk, dan moet je doorverwijzen naar een oogarts." Ze zijn bezield door hun werk. Drie broers uit het Zwijndrechtse gezin Van Leeuwen: Harry (25) en de tweelingbroers Hans en Jan (24). Ze hebben het vak van hun vader. Hans senior begon in 1967 een winkel in optiek in Rotterdam. In 1985 startte hij een optiekwinkel in Bodegraven, waar een zwager en sinds 1992 ook zoon Jan de zaak drijft. In 1987 volgde Ridderkerk. Daar werd de optiekwinkel in 1995 overgenomen door een andere opticien. In 1991 opende Van Leeuwen Optiek een zaak in Sliedrecht, waar een jaar later Hans junior het beheer over kreeg. In 1993 werd een zaak geopend in 's-Gravenzande. Daar zwaait Harry de scepter.
Opleiding
„Er komt heel wat kijken voordat je je opticien kunt noemen", aldus de broeders. Na de mavo gingen ze alle drie naar de mts in Rotterdam. Het Zadkinecollege was een van de weinige scholen in Nederland met een dagopleiding optiek. Vier jaar duurde die opleiding. Drie jaar zaten ze in de schoolbanken, gevolgd door een jaar stage. Dat leverde hun het diploma opticien en middenstand op. Daarna gingen ze, tot vorige maand, een dag per week naar school. Twee jaar voor de studie optometrie en twee jaar contactlenzen. „Na acht jaar zijn we nu opticien, optometrist en contactlensspecialist." „Het is een veelzijdig beroep, waarin de oogzorg voorop staat. Je gaat met mensen om, doet de nodige handarbeid in het stellen van brillen en een groot deel van de dag ben je glazen aan het slijpen die in het montuur moeten passen. Het geeft voldoening als je een leuke bril verkocht hebt waar een klant echt tevreden mee is. Minder leuk is het wanneer je iemand moet doorverwijzen naar een oogarts, omdat er echt iets aan mankeert. Of wanneer het gezichtsvermogen snel achteruit gaat, terwijl je er als opticien niets meer aan kunt doen. Dan te moeten zeggen dat je niet meer kunt helpen, is heel triest."
Contactlenzen
De laatste jaren hebben contactlenzen een hoge vlucht genomen. „Maar de bril gaat nog altijd het meest. Wel worden steeds meer contactlenzen gedragen. Bij bepaalde sporten en sommige werkzaamheden adviseren we het dragen van contactlenzen. Ook bij optisch medische specificaties, bij voorbeeld bij keratoconus (dat is een uitstulping van het hoornvlies), adviseren we contactlenzen. In zo'n geval kan een contactlens verdere uitstulping tegenhouden. Altijd moet je alert zijn." De zorg voor het aanzien van de winkel en de collectie brilmonturen vraagt veel tijd van de opticiens. „De mensen shoppen meer, worden kritischer en prijsbewuster. En ze verwachten goed advies. Gelukkig wordt het materiaal van monturen steeds verder verbeterd. Het wordt steeds sterker en tegelijk lichter van gewicht, en dat draagt prettiger."
---
Hou dit in de gaten
Het vak opticien is een veelzijdig, dienstverlenend beroep. Je werkt niet alleen in de werkplaats, maar ook in de "brillenwinkel". Op diverse manieren kun je werkzaam zijn in de optiekbranche. Als zelfstandige, als franchiseondernemer of als werknemer. Bij franchising sluiten franchisegevers (een organisatie die een succesvolle verkoopformule heeft ontwikkeld) en franchisenemer een contract. Met ingang van 1 januari jl. is er voor bepaalde werknemers een gemiddeld 35-urige werkweek van kracht geworden. Voor filiaalleiders en bedrijfsleiders verandert er niets. Wie cliënten adviseert, zal vakkennis moeten combineren met een gevoel voor service, interesse in vernieuwing en de bereidheid om in te spelen op individuele wensen. De beroepsopleiding kenmerkt zich door het principe "werkend leren". Er zijn twee opleidingen: de primaire (Assistent Opticien) en de voortgezette opleiding (All-round Optiekmedewerker).
Wil je meer weten over de opleiding bel dan naar het onderwijscentrum gezondheidstechniek SVGB in Hoofddorp, tel. 020-6531536.
Chr. Baggerman, stafmedewerker RMU
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van woensdag 10 juli 1996
Terdege | 72 Pagina's