Een fijne Kerstavond in de Doelen
ROTTERDAM - Hoe komt het toch dat je er vroeger als de kippen bij moest zíjn om op een van de vijf Kerst-Doelenconcerten een plaatsje te verwerven, terwijl het organiserend comité nu alles op alles moet zetten om de vier concerten bezet te krijgen? Hoe komt het toch dat er voor de oude leden die wegvallen vrijwel geen jonge leden in de plaats komen?
En dat, terwijl het nog altijd een genoegen is om zo'n concert bij te wonen.
Je zit als luisteraar tegenover een prachtig versierd podium met daarachter het Gereformeerd Kerkkoor uit Zwijndrecht en het Christelijk Gemengd koor Deo Cantemus, samen zo'n 400 zangers, en 'l'Orchestra Particolare'. Dat alles staat onder leiding van de eminente dirigent Cor de Haan. En dan is daar het beroemde Doelenorgel met André de Jager, die met de registers en toetsen goochelt en achter de vleugel André van Vliet, die voor de andere André niet onder doet. En dan waren er als speciale attractie de bariton Sander Heutinck, die er al eerder was – wat heeft die man een prachtige stem en een enorm volume – en Doesjka van der Linden op de harp. Dat deed ons denken aan David, die de kunst ook al beheerst moet hebben, want hij wist een bezeten Saul tot bedaren te brengen. Ze viel het meest op toen ze op een indrukwekkende wijze delen uit een harpconcert van Händel, gedeeltelijk mét en zonder orkest, speelde. Zo'n instrument moet je alleen horen, anders verdwijnt het in de massa. En ten slotte was er het uit twintig dames bestaande Vocaal Ensemble 'Chantibelle' dat in twee rijen van tien, zingend de Doelenzaal binnenkwam en onder leiding stond van Ilona Vooijs-de Kievit. Een koortje dat qua volume vanzelfsprekend niet op kon tegen de beide gemengde koren, maar dat prachtige muziek ten gehore bracht. Een heel mooie compositie was de 'Bethlehem Carol' waarin ook de bariton een rol speelde. Het 'Into my heart', het openingslied dat
Door Cor de Haan zo mooi is georkestreerd, klinkt altijd weer even indrukwekkend. Even knap is zijn bewerking van de bekende Carol 'Ding, dong, merrily on high' , waarin allerlei stemmen door elkaar lopen. De piano liet zich duidelijk horen in het ''Eeuwen geleden' waar doorheen de koren bijzonder mooi het 'Jesu joy' van Bach zongen. Bij de 'Fantasie over vier kerstliederen' kwamen ook de slaginstrumenten en de trompet op een opvallende wijze aan de orde. In 'Let this child be born in you' hoorde je de bariton soms boven de koren uitzingen. Heel mooi! Er valt nog heel veel te zeggen over al die liederen, waarin mannen en vrouwen elkaar aanvulden en afwisselden, waarin de vrouwen er met een bovenstem bovenuit kwamen. Kortom, een prachtige avond. Ik stel me zo voor dat velen die aanwezig waren al uitzien naar het altijd weer indrukwekkende concert rond Pasen, dat plaatsvindt onder de naam "Rotterdam zingt van Hem' en op 24 april a.s. eveneens in de Doelen gegeven wordt. Kaarten daarvoor zijn te bestellen via e-mail: kaartverkoop@deocantemus.nl of via 06-43556415 (van maandag t/m vrijdag). En voor ons Flakkeeënaars is het ook wel interessant om te weten dat Deo Cantemus op 6 juli een koor- en samenzangavond bij de Vuurtoren in Ouddorp hoopt te komen geven.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 28 december 2012
Eilanden-Nieuws | 47 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 28 december 2012
Eilanden-Nieuws | 47 Pagina's