Twee zussen wonen samen in Salem
Ze wonen al hun hele leven samen: Adriaantje Bos (87) en haar jongere zus Elizabeth (86). Eerst in het ouderlijk huis in Slie-drecht, na het overlijden van pa en ma in een eigen woning en nu in Salem. „Het gaat heel goed. We hebben nooit ruzie.”
Ruim een jaar geleden ging het zelfstandig wonen niet langer. Elizabeth Bos kon vanwege haar „versleten rug amper lopen en haar zus Adriaantje had „totaal geen evenwicht meer.” En dus schreven ze zich met z’n tweeën voor een zorgwoning in. Bij Salem. „Vanwege de identiteit wilden we dáárnaartoe. Een zus van ons heeft namelijk in een algemeen christelijk huis gewoond, maar dat beviel haar niet. „Bidden en Bijbellezen, dat doe je maar voor jezelf”, zeiden de verzorgers daar.”
Niet lang na hun inschrijving kwamen er twee kamers vrij en daar wonen Elizabeth en Adriaantje Bos nu. „Het is hier heerlijk”, zeggen ze. „We hebben een eigen badkamer, toilet en douche. Alles nieuw of gerenoveerd en heel ruim.”
Verder zijn ze vol lof over het eten. „Heerlijk!” En de verzorgers? „Schatten!” vinden Adriaantje en Elizabeth Bos. „Ze bidden en zingen met ons, ze lezen uit de Bijbel –het is allemaal net als thuis. En dan organiseren ze ook nog eens regelmatig uitstapjes. Het is soms net alsof we in een vijfsterrenhotel wonen.”
Elektrische rolstoel
Het enige minpunt is dat hun kamers vrij ver uit elkaar liggen, vinden de zussen. Elizabeth Bos: „De ene dag ga ik naar mijn zus en de andere dag komt zij bij mij. Maar het is een heel eind lopen van het ene eind van de gang naar het andere. Maar ook dat komt goed: binnenkort krijg ik een elektrische rolstoel.”
Twee zussen die al zo lang zich dicht bij elkaar wonen, geeft dat geen spanningen? „Doe niet zo mal!” reageren Adriaantje en Elizabeth Bos. „We hebben nooit ruzie. Weleens een verschil van mening, maar dan zeggen we gewoon: „We hebben een verschil van mening.” Zelfs toen we hier op hetzelfde moment moesten gaan inrichten, hadden we geen gedoe over de vraag wie welke spulletjes op haar kamer mocht hebben. We hebben gewoon een kladblok gepakt en een lijstje gemaakt; in een uurtje waren we klaar.”
Hoe ze de dag samen doorkomen? Adriaantje Bos: „Mijn zus houdt van woordzoekers, ik van kruiswoordpuzzels. En we keuvelen veel met elkaar. Ja, wij zijn echt ouwe vrijsters. Maar wel gezellige!”
Salem Vlietlaan 2 Ridderkerk 0180-452152 mail@salem.nl www.salem.nl
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 13 augustus 2024
Terdege | 104 Pagina's