Gemeenteraad Goedereede
GOEDEBEEDE
Openbare raadsvergadering der gemeente Goedereede, op Vrijdag 13 April, des avonds 7 uur.
Tegeniwoordig alle leden.
De VOORZ. Burg. Keijzer opent en spreekt in deze eerste vergadering van het jaar den wensch uit, dat de ware belangen der gemeente in 1940 zullen worden gezocht en Gods zegen op den arbeid mag rusten.
Notulen worden gelezen en vastgesteld.
2. Ingekomen stukken en mededeelingen. Procesverbaal kasopname gemeente op 22 Dec. In kas f 4860.20. Burgerlijk Armbestuur in kas f 91.56. Op 28 Mrt. j.1. in kas f 2473.83; Burgerl. Armbestuur f 49.Ö3.
Goedgekeurd terugontvangen eenlge goedgekeurde raadsbesluiten.
De leden commissie wering schoolverzuim hebben alle hun benoeming aangeno >nen.
De distributieverordening (kasgelden) wordt Ingetrokken, aangezien alles wel over de gemeentekas kan loopen.
Aangehouden wordt de gemeenschappelijke verordening Vleesehkeuringswet.
Goedgekeurd wordt de begrooting 1940 der Emgo.
Aan de Bijzondere School wordt een voor schot verleend groot f 724.50. zijnde voor 63 leerlingen ä f 11.50 per leerling. De verordening regelende de elschen en
De verordening regelende de elschen en benoembaarheid van den gemeente veldwachter wordt opnieuw vastgesteld. Concept daarvan is den ledenj rondgezonden.
Alleen is nog een nadere vrijzlglng noodig Inzake den militairen dienst, waarbij aan ongehuwden 70% van het salaris wordt uitgekeerd.
5. In de plaats van den overleiäen havenmeester v. d. Sar, wordt m.a.s in dezelfde functie benoemd de heer v. Houwelingen gemeenteveldwachter.
6. Het ambtenarenreglement wordt gewijzigd Inzake bepaling betreffende den militairen dienst.
7. Eenlge wijzigingen worden aangebracht in de begrootingenl 1939 en 1940 en goedgevonden.
Daarna gaat men in besloten zitting om te spreken over benoeming geneesheer.
Na heropening wordt besloten dit punt aan te houden tot een volgende zitting, welke nog deze week zal plaats hebben, omdat nog enkele sollicitaties worden verwacht. Sluiting. DK. COLIJN TE BKUSSEL.
Oudpremier dr. H. Colijn is op doorreis naar Geneve te Brussel aangekomen, waar hij met verschillende persoonlijkheden van gedachten zal vrissêlen over economische vraagstukken. Dr. Colijn zal dan verder over .Parijs reizen.
VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT.
Bij het beoefenen van nachtvluchten is het Ned. Jtnarinevllegtuig W. 9 ter hoogte van Petten in zee gestort. De inzittenden, de officierzeewaarnemer Ie klasse der Kon. Miirinereserve, H. E. G. Langendorff en de sergeantvlieger C. H. J. Knaapen zijn daarbij omgekomen. Het lijk van deni sergeantvlieger kon geborgen worden.
LUCHTGEVECHT BIJ LOBITH.
Engelsch vliegtuig neergeschoten.
Zondagmiddag om 4 uur werd Lobith opgeschrokken door vllegtulggeronk en mitrailleurvuur. Blijkbaar werd een luchtgevecht geleverd. Wegens de laaghangende wolken kondeni de machines niet waargenomen worden.
Plotseling kwam een vliegtuig uit de wolken te voorschijn, achtervolgd door 2 anderen. Het eei;;pte bleek niet bestuurbaar en viel nagenoeg loodrecht naar beneden tervrijl een groote vlam zichtbaar was.
Het vliegtuig Is neergekomen bij Babberich op Nederlandsch gebied, ongeveer 300 meter van de Duitsche grens In de nabijheid van een boerderij.
Het neergeschotfin vliegtuig bleek een Engelsch bombardementsvliegtuig te zijn. Naar verondersteld wordt van 'tBrlstoll Blenheim type. Ooggetuigen berichten dat het vliegtuig 2 tot 3 meter in den grond is gezakt. Zij zagen een geweldige steekvlam uit het toestel slaan, waarschijnlijk het gevolg van een ontploffing. Lichaamsdeelen van de inzittenden wer
Lichaamsdeelen van de inzittenden werden In den omtrek gevonden waar evenwel niet uit af te leiden valt hoeveel leden der bemanning zijn omgekomen.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van woensdag 17 april 1940
Eilanden-Nieuws | 4 Pagina's