President van Amerika
Op 5 november 2024 kiezen de Amerikanen een nieuwe president. Er is een heftige tweestrijd gaande tussen mevrouw Harris en de heer Trump. Het is op het moment dat ik dit stukje schrijf nog niet duidelijk wie er zal winnen. Ook is het maar de vraag of dat de komende dagen duidelijk zal worden. In de peilingen liggen de kandidaten zo dicht bij elkaar dat het mogelijk nog lang zou kunnen duren voordat de nieuwe president uiteindelijk bekend is. Er is over deze verkiezingen reeds veel gezegd en geschreven. Amerika is het machtigste land in de wereld en het heeft grote gevolgen wie er in dat land aan de touwtjes trekt. Er is rond de beide kandidaten ook de nodige ophef. Een man als Trump blinkt niet uit in voorbeeldig gedrag. Het feit dat hij al verschillende malen gescheiden is van zijn vrouw geeft veel te denken. Mevrouw Harris heeft ook merkwaardige denkwijzen. Reeds op jonge leeftijd leefde ze samen met een veel oudere man. Op dit moment is ze gehuwd met iemand anders. Vooral haar ethische standpunten geven te denken. Als we abortus een soort recht maken en het geweldig vinden dat vrouwen daar in alle vrijheid voor kunnen kiezen, dan geeft dat ook heel veel te denken. Bovendien zijn er in Amerika heel merkwaardige gedachten rond gender. Ik hoop dat we van die zaken toch eens verlost zullen worden. Ik hoorde op de radio dat er in Amerika scholen zijn waar kinderen in een kattenbak liggen omdat ze zichzelf een kat voelen. Het moet niet gekker worden, denk je dan als argeloze burger. Maar terug naar beide kandidaten.
De president van Amerika is in de eerste plaats van betekenis voor het land zelf. Weliswaar kan hij niet op eigen houtje allerlei dingen doen, maar heeft hij de steun van het congres en de senaat nodig. Ook zijn er in Amerika rechtbanken en een hoogste gerechtshof die waken over de grondwet en de wetten van het land. Het is onbestaanbaar dat een president van Amerika zomaar een oorlog kan beginnen, zoals Poetin dat heeft gedaan in de Oekraïne. Het besluitvormingsproces is met heel veel waarborgen omgeven en daar kan een president niet zomaar aan voorbij gaan. Bovendien heeft Amerika een vrije pers, dus dingen kunnen niet zomaar gebeuren. Rond de verwoesting van de gasleiding naar Duitsland is langzamerhand wel duidelijk geworden dat die niet door Poetin is gedaan. De vrije pers heeft hier duidelijk dingen aan het licht gebracht die tot veel nadenken stemmen. Maar een president kan wel een richting aangeven. Het beleid van een land is net als een groot schip. Dat schip kun je ook niet van het ene op het andere moment laten draaien. Daar is tijd en aandacht voor nodig. En met kleine stapjes kunnen dan dingen gewijzigd worden. Zo heeft president Trump in zijn termijn rechters benoemd die een oud besluit van de rechtbank hebben teruggedraaid, waardoor abortus niet meer een recht is in alle staten. De staten moeten daar zelf wetten en regels voor opstellen. En dat is dan een klein stapje in de goede richting. De president heeft dus wel invloed.
In de tweede plaats is Amerika een grootmacht. Het leger van dit land is veruit het grootste leger in de wereld. Het zou nog wel decennia kunnen duren totdat andere landen die omvang kunnen bereiken, zo dat al mogelijk is. En we kunnen concluderen dat we sedert de Tweede Wereldoorlog in de westerse landen in vrede hebben kunnen leven. Al 80 jaar danken we onze manier van leven in vrijheid en welvaart voor een zeer groot deel aan de Amerikaanse macht. En keer op keer blijkt dat onze landen die macht echt niet kunnen missen. In het conflict rond Ukraine blijkt keer op keer dat uiteindelijk de beslissingen in Amerika worden genomen. Als Amerika niet meer steunt is de oorlog snel over en wordt deze beslist in het voordeel van Rusland. Ook in het Midden-Oosten zijn de Amerikanen onmisbaar. Israël is voor een groot deel van haar wapens afhankelijk van dat land. Het is dus best belangrijk wie er de komende tijd in het Witte Huis zal zetelen. Laten we echter, hoe het ook gaat, dit land opdragen aan de Heere. We mogen geloven dat Hij regeert en Zijn almacht zal tonen.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 8 november 2024
Eilanden-Nieuws | 20 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 8 november 2024
Eilanden-Nieuws | 20 Pagina's