Hij is nabij (1 &2) : Week 2
Lezen: Psalm 34De Heere is nabij. Met die woorden eindigt de beden Heere terwijl Hij te vinden is roept Hem aan lofte van Jesaja 55:6 Die belofte luidt: „Zoekt ” terwijl Hij nabij is (Jesaja 55:6) Wie is Hij, wanneer ik Hem vind?
De woorden”de Heere is nabij” zeggen meer dan alleen maar dat God erbij is. Je kunt bij iemand zijn, en toch op grote afstand blijven. Vaak is die afstand nodig. Een zorgverlener is alleen maar in staat om nabij de ander te zijn, wanneer hij afstand bewaart. Daarvoor dient bijvoorbeeld beroepskleding en professioneel handelen.
Maar wanneer de Heere zegt dat Hij nabij is, betekent Zijn nabijheid ook betrokkenheid, bewogenheid. Hij is nabij, Hij is erbij. Hij is betrokken op mij. Gods bewogenheid leidt immers tot Gods nabijheid.
Waarom zou deze heilige God Zich door mij willen laten vinden? Waarom roept Hij mij op om Hem aan te roepen, wanneer Hij niet zou willen horen? Nee, Hij doet er alles aan om Zichzelf door mij te laten vinden. Hij wil gevonden worden. Hij wil antwoorden. Alleen Zijn bewogenheid doet mij belijden dat Hij mij vond, toen ik Hem nog niet zocht. Zijn betrokkenheid op mij verbreekt mijn vijandig hart, verbrijzelt mijn dwaalzieke geest, en doet mij Zijn belofte geloven.
Dat tere geloof is niet brutaal en vrijpostig. Zeker, Gods belofte geeft een ieder het recht om Hem te mijnen. Maar wanneer ik Hem vind, werp ik mezelf smekend om Zijn hals. Dan is er geen sprake meer van vrijpostigheid, maar van ootmoed. Inderdaad, Gods belofte verleent een ieder het volste recht om Hem aan te roepen als zijn God en Zaligmaker. Maar wie door Hem gevonden wordt, smeekt God of Hij zijn gebed wil horen en op zijn gekerm wil acht slaan. Pleiten op Gods beloften verbrijzelt en doodt het meest verstokte hart.
Die verbrijzeling is een uitwerking van Zijn nabijheid. Hij is bij zo’n verbrijzeld hart, Hij is daarop zelfs betrokken, zo belooft Hij in Psalm 34! Daarom is het goed om nabij God te zijn. Al weet u uzelf diep verloren voor Hem. Zijn nabijheid is uw geborgenheid. Zijn betrokkenheid verleent u vrijmoedigheid. Geborgenheid om met uw schuld te schuilen bij Hem. Vrijmoedigheid om uw zonden te belijden aan Hem. Geloof om te belijden: ik vond U, Die mij alrede gevonden had. Hij vindt mij in Immanuel; Zijn antwoord, voordat ik riep.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 14 januari 2025
Terdege | 96 Pagina's