Boekennieuws
Reeds enige tijd geleden verscheen deze catechismusverklaring van ds. P. Melis. Aan de titel van deze uitgave is de inhoud reeds te herkennen. We noemen onze Catechismus wel: het troostboek van de Kerk. En waar de troost van de Kerk op gegrond is, dat geeft de titel ook duidelijk aan: op het enige Fundament. Dat enig Fundament kan niemand anders zijn dan Christus. In de uitleg van elke zondagsafdeling wordt Christus als het enige middel aangewezen en verklaard, troostvol voor een ziel die als een troosteloze, ja als een goddeloze zijn of haar weg moet gaan. Dat is ook het evenwicht dat in deze prekenbundel wordt gevonden. Christus wordt aangewezen en aangeprezen, maar Adam wordt niet verzwegen. De twee wegen worden duidelijk verklaard, en de drie stukken, ellende, verlossing en dankbaarheid, komen aan de orde.
Als deze preken in de leesdienst worden gelezen, kan niemand aan het einde van de dienst zeggen dat de ene Naam tot zaligheid niet verklaard is geworden. Deze uitgave is daarom bijzonder geschikt om gelezen te worden in zondagse diensten. Behalve voor de leesdiensten is deze catechismusverklaring ook heel geschikt voor persoonlijk gebruik ter voorbereiding op de zondagse catechismuspreding.
Van harte aanbevolen, met de bede of de Heere het woord, dat onze geliefde broeder in zijn leven heeft gesproken, ook na zijn sterven tot rijke zegen wil stellen, tot uitbreiding van Zijn Koninkrijk en tot onderwijs van Zijn Kerk.
Troost op het enige Fundament
ds. P. Melis
uitg. Gebr. Koster; 627 blz., € 54,90
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 20 februari 2025
De Saambinder | 24 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van donderdag 20 februari 2025
De Saambinder | 24 Pagina's