Boekbesprekingen
Dietrich Bonhoeffer, Schepping en val. Wat Genesis 1-3 ons te zeggen heeft (met daarin opgenomen Verzoeking). Uitgeverij KokBoekencentrum, Utrecht 2020, € 19,99, 174 pagina’s, ISBN 978 90 4353 4451
Na de verschijning van Aanzetten voor een Ethiek mogen we ons nu verheugen in een vertaling van twee andere belangrijke werken van Bonhoeffer door prof. dr. G.C. den Hertog en L. Lagendijk. Niemand mag zich vergissen in de 174 pagina’s. Bonhoeffer schrijft even staccato als puntig. In sommige passages draagt elke zin bij aan een intense overdenking van de stof.
Het boek Schepping en val blijkt nog altijd een fundamentele bijdrage aan de lezing van Genesis 1-3 te leveren. De dieptepeiling van prof. Den Hertog in zijn inleiding werpt licht op de keus voor een Bijbels uitgangspunt in Bonhoeffers denken ondanks het krachtenveld van zijn tijd. Dat uitgangspunt vind je op blz. 46: ‘Ja, omdat wij van de opstanding weten, daarom weten we van de schepping door God in het begin, van het scheppen van God uit niets.’ Bonhoeffers uitleg tilt je tijdens het lezen uit boven onze vragen over precieze tijdsduur naar een theologie die zicht geeft op ‘het midden van de openbaring’. Daar staat de levensboom met zijn begrenzend verbod als genade van de Schepper. Alleen de gehoorzame achter Christus zal de verzoeking weerstaan en aan het einde van de paradijsgeschiedenis het leven behouden.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 10 december 2021
De Wekker | 24 Pagina's