Ik Kan Het Niet, Maar U Kunt Het Wel!
Hé! Leuk dat je dit leest!
Vandaag was ik een dag op school en moest ik een moeilijke som maken. Ik dacht: maar dat kan ik helemaal niet! Misschien heb jij dat ook weleens, dat iemand iets van je vraagt waarvan je denkt: kan ik dat wel? Kan niet iemand anders dat doen?
In de Bijbel is er een profeet, Jesaja heet hij. Een profeet vertelt mensen over God. Jesaja krijgt een visioen, een soort droom, van de Here God. Daarin ziet hij de tempel, lees maar eens mee in Jesaja 6 vers 1 tot 4. Je leest daar hoe het eruitziet in de tempel en over de heiligheid van de Here God.
Jesaja is heel erg bang als hij dit ziet. Hij zegt: Hoe kan ik de mensen over deze heilige God vertellen? Dat kan ik helemaal niet! Ik ben ook maar een mens en doe zelf ook verkeerde dingen, vanaf nu kan ik maar beter zwijgen.
Dan gebeurt er iets moois. Pak je Bijbeltje er nog even bij en lees wat in vers 6 staat. Een van de engelen pakt een gloeiend kooltje van het altaar en raakt de lippen van Jesaja aan. Daarmee worden alle verkeerde dingen vergeven. Daarna stelt God een belangrijke vraag aan Jesaja: Wie zal Ik naar Mijn volk zenden? Wie kan er namens Mij spreken? Dan durft Jesaja wél! Hij zegt: Ik! U kunt mij zenden!
Net zoals Jesaja worden er meer mensen geroepen door God om over Hem te vertellen. We noemen hen vaak zendelingen. Dan denk je misschien aan andere landen, bijvoorbeeld aan China. Maar weet je dat ook jij een zendeling kunt zijn? Nu denk je misschien: dat kan ik helemaal niet! Of: hoe kan ik dat dan doen?
De Here Jezus zegt in de Bijbel: Laat je licht schijnen voor alle mensen. De mensen zien dan de goede dingen die jullie doen en zullen Mijn Vader daar voor eren. Door wat je doet, kun je laten zien dat je de Here Jezus kent. De Heilige Geest wil je helpen om je licht te laten schijnen, dat kan op allerlei manieren.
Bedenk maar eens een paar goede dingen die jij kunt doen!
Ademgebed
De hele dag haal je adem. Dat doe je zonder erbij na te denken. Als je opstaat, denk je niet: oei wat moeilijk, ik moet vandaag de hele dag weer ademhalen. Ademen gaat eigenlijk vanzelf. Als je het moeilijk vindt om je ‘licht te laten schijnen’, kun je oefenen met een ademgebed. Als je inademt zeg je: ‘Here God, ik kan het niet’, en als je uitademt zeg je: ‘Maar U kunt het wel!’
Recept voor heerlijke koekjes die je in de buurt kunt bezorgen
(ongeveer 25 stuks)
Misschien kun je dit al alleen doen, en anders kun je iemand vragen om je te helpen!
Nodig:
275 gram ongezouten roomboter
325 gram suiker en in een apart bakje nog eens 100 gram suiker
Halve theelepel zout
2 eieren
400 gram bloem
1 theelepel baking soda
Halve theelepel bakpoeder
2 eetlepels kaneel
Verder nodig:
Plastic folie
Bakpapier
Een limonadeglas
Doen:
Klop de boter, 325 gram suiker en zout ongeveer 5 minuten. Voeg daarna de eieren 1 voor 1 toe.
Voeg de bloem, baking soda en bakpoeder toe en kneed het deeg met de hand goed door elkaar.
Verpak het deeg in plastic folie en leg het een uurtje in de koelkast.
Roer ondertussen de rest van de suiker en de kaneel door elkaar in een schaaltje. Verwarm de oven voor op 200 graden.
Haal het deeg uit de koelkast en maak er balletjes van (van ongeveer 40 gram per stuk). Rol de balletjes door de kaneelsuiker en leg ze op de met bakpapier beklede bakplaat en druk ze iets plat met het limonadeglas. De koekjes worden groter in de oven, dus zorg voor genoeg ruimte tussen de koekjes. Misschien is het nodig om in 2 keer te bakken.
Bak de koekjes ongeveer 12-14 minuten op 200 graden. Als de koekjes uit de oven komen, zijn ze nog heel zacht. Laat ze even afkoelen, dan worden ze vanzelf steviger. Daarna kun je ze bezorgen bij de mensen in jouw buurt!
Tips
• Maak eens mooie post en bezorg die bij de mensen in je straat.
• Help iemand bij iets wat diegene moeilijk vindt.
• Nodig iemand uit de buurt uit om koffie te komen drinken en bak lekkere koekjes. Je kunt ook koekjes bezorgen in jouw buurt.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 17 mei 2024
De Wekker | 36 Pagina's