Boekbespreking
Ds. A.T. Vergunst, Bidden met de Schrift. Driestarreeks Studium Generale. Uitgeverij De Banier, Apel doorn 2019, € 8,95, 61 pa gina’s, ISBN 978 90 8718 1987
Dit is een mooi en eerlijk boekje over het gebed. De auteur, predikant van de Gerefor meer de Gemeente te Carterton (Nieuw-Zee land), beschrijft persoonlijk en kwetsbaar de moeite en de sleur die er in het bidden kunnen zijn.
Vervolgens wijst hij een uit weg: bidden met de Schrift, in het bijzonder met de Psalmen. Hij pleit ervoor om ons gebed te laten leiden door wat God ons aanreikt in de Schriften, als voorbeeld en spiegel. Wie biddend en mediterend de Psalmen doorgaat, vindt steeds weer nieuwe stof om te bidden; dat voorkomt voortdurende herhaling van hetzelfde. Bovendien is dat precies wat bidden is: tot de Heere gaan met Zijn eigen Woord. De Schrift geeft dan zelf richting, diepte en variatie aan het gebedsleven. Dit boekje wijst persoonlijk en praktisch een goede weg.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 14 augustus 2020
De Wekker | 20 Pagina's