Van Antwerpen naar Harderwijk: ‘Het duurde wel even voor ik aan alles gewend was’
Hannah van Olst is dertien jaar en woonde vanaf haar zesde in België, waar haar vader tot deze zomer predikant was in de CGK Antwerpen-Deurne. Nu is ze weer terug in Nederland. Hannah zit op het Nassaucollege in Harderwijk en houdt van volleyballen.
“Vlak voor de zomer merkte ik dat mijn ouders iets geheim hielden. Ik wist niet wat er was, tot ze op een zondagavond zeiden: papa heeft een baan in Amersfoort, we gaan terug naar Nederland! Ik spuugde letterlijk m’n drinken uit en kon die avond niet goed in slaap komen. Ik wilde al een tijdje heel graag naar Nederland verhuizen. Ik vond het leuk in Antwerpen, maar miste de familie.
De afgelopen tijd gebeurden er veel nieuwe dingen: een nieuw huis, een nieuwe school en een nieuwe kerk … Het duurde wel even voor ik aan alles gewend was. Ik vind het erg leuk om in Harderwijk te wonen. Het is een lekker Nederlandse stad. De mensen zeggen hallo en glimlachen naar je als je ze op straat tegenkomt, dat was ik in Antwerpen niet gewend.
Ook de school vind ik hier erg leuk. In België zijn de docenten wat strenger. Maar hier mag je in de pauze gewoon op je telefoon! Leerlingen krijgen op Nederlandse scholen meer vrijheid. Ik denk wel dat ik de lange zomervakantie ga missen. In België had ik heel juli en augustus vakantie. In Harderwijk kom ik vaker mensen tegen die ook christelijk zijn. In Antwerpen zat ik op een katholieke school, en was ik de enige in m’n klas die protestants christen was. Dat was prima hoor, ik was niet anders gewend. De juf vroeg bij godsdienstles, die katholiek werd ingevuld, weleens: Hannah, hoe denk jij over dit onderwerp? En dan legde ik het uit.
Aan de kerk moet ik het meeste wennen. In de gemeente in Antwerpen kenden we iedereen. De kerk was echt een familie. Kinderen mochten soms muziek maken in de dienst. Ik speelde ook af en toe piano en we voerden elk jaar een kerstmusical uit. De gemeente in Harderwijk is een stuk groter. Ik ken nog niet heel veel mensen.
In België weten ze niet wat Koningsdag is, al hebben we weleens oranje tompoucen gekocht bij de Albert Heijn. Ik heb dan ook heel veel zin om in april Koningsdag te gaan vieren!”
Een andere baan, huis of hobby: iedereen maakt weleens een nieuwe start. Maar voor de een is die van grotere betekenis dan voor de ander. Op deze pagina’s vertellen drie CGK’ers over hun nieuwe begin. Hannah van Olst verhuisde van België naar Nederland. Wim en Aaf van den Berg begonnen samen opnieuw na een groot verlies.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 6 januari 2023
De Wekker | 36 Pagina's